Vítězem 6. závodů O POHÁR PR je tým ALIGATO

• 14.10.2024

Víkend 11. – 13. 10. patřil u nás na sportovním revíru v Dlouhoňovicích týmovým kaprařským závodům. Celkem 12 týmů se snažilo chytit kapry a amury o váze 8 kg plus. Bodovalo se každému týmu 5 nejtěžších úlovků. Mnohem větší aktivita ryb byla tentokrát na hloubce, přesto byl souboj velmi napínavý. Reálně 5 týmů soupeřilo ještě do poslední chvíle o celkové prvenství, když jedna ryba mohla celé pořadí změnit. Nakonec se z vítezství radoval tým Aligato ve složení Michal Kareš, Karel Gulyas a Karolína Kolářová. Na místě č. 9 Aligato chytlo celkem 12 bodovaných ryb (vítěz doplňkové soutěže – těžba), součet 5 nejtěžších 62,83 kg a nejtěžší ryba závodů 18,47 kg.

Druhé místo vydřel CT Vesničani (Karel Hercík, Lukáš Bartoš) na místě č. 6 s celkem 10 bodovanými úlovky a součtem pěti nej 60,11 kg. Třetí místo si připsal jarní obhájce CT Automyčka Žamberk (Jan Plundra, Michal Hynek, Martin Musílek) na místě č. 8 s 9 bodovanými kapry a součtem pěti nej 58,43 kg. Chlapi na osmičce také získali cenu za první bodovanou rybu. Vítězství v sektoru „A“ získal celkově čtvrtý tým Cupák Reality (Kamil Cupák, Petr Havlín) na místě č. 4 s pěti úlovky a skóre 54,69 kg. Cenu za vítězství v sektoru „B“ si odnesl celkově pátý tým TRA Skullfish (Roman Horák, Tomáš Kotouček) na místě č. 11 s pěti úlovky a se skóre 49,11 kg.

Celkem se chytlo 49 bodovaných ryb, 48 kaprů a 1 amur 12,49 kg o celkové váze 515 kg a průměrné hmotnosti bodovaného úlovku 10,50 kg. V sektoru „A“ se chytlo 10 kaprů a v sektoru „B“ 39 bodovaných ryb. Z nerovnoměrného rozložení úlovků mezi sektory jsme podezřívali zejména chladné počasí a fakt, že se ryba drží „jen“ na hloubce. Hned po konci závodů běžní rybáři chytali na mělčině jednu rybu za druhou, tak nám tuto teorii silně nalomili a myšlenky se tak přesouvají zejména k vlascům, které mohou působit jako zábrana pro vplutí do mělčí části rybníka. Příští závody tedy rozhodně zkusíme zavést povinné back leady a dostat zpět do hry o titul také mělčinu (druhý (2A) a třetí (14) ročník byl zde vítězný).

Velké poděkování patří všem závodníkům a rozhodčím za parádní víkend. Skvělé věcné ceny a velké poděkování patří pro partnery závodů:

Další termíny pro rok 2025 jsou v plánu: 7. ročník 16. – 18. 5. 2025 a 8. ročník 26. – 28. 9. 2025.